آپدیت جدید گوگل در سال ۲۰۲۱

پیش بینی آپدیت جدید گوگل در سال ۲۰۲۱ می تواند شما را در تصمیم گیری های سایتتان یاری کند و تصمیم درست می تواند سرنوشت کسب و کار شما را در سال ۲۰۲۱ تغییر دهد.

گوگل هر ساله آپدیت های جدیدی را در موتور جستجو خود اعمال می کند تا نتایج بهتری را به سرچ کنندگان ارائه کند. سال ۲۰۲۱ هم آپدیت هایی در راه است که با توجه به شناختی که از گوگل دارم و تحقیقات وسیعی که داشته ام به نتایجی دست یافته ام که ممکن است برای شما هم مفید باشد.

پیش از سال ۲۰۲۰ بسیاری بر این باور بودند که بک لینک با کیفیت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و من نیز این اعتقاد را داشتم اما گوگل متوجه درج رپورتاژ ها توسط مدیران سایت ها بود و برای مبارزه با این رخ داد در سال ۲۰۲۰ تاثیر رپورتاژ ها را کاهش داد و این امر در کل انواع بک لینک را کم اثر تر کرد.

با توجه به مسیری که گوگل طی سال های اخیر طی کرده است پیش بینی می کنم در سال ۲۰۲۱ نیز تاثیر بک لینک های باز هم کاهش یابد. البته لینک سازی به روش رپورتاژ آگهی و PBN همچنان تاثیر خواهد داشت اما تاثیرگذاری کمتری به نسبت ۲۰۲۰ خواهند داشت.

همچنین گوگل سایت هایی که تنها روی یک کلمه خاص بک لینک دارند را مورد بررسی قرار داده و احتمال افت سایت های تک کلمه ای بسیار بالاتر خواهد رفت.

 

بازدید جایگزین بک لینک می شود

چند سالی می شود که گوگل هر ساله تاثیر بازدید بروی جایگاه سایت را بیشتر می کند. پیش بینی می شود امسال نیز بازدید تاثیر بیشتری نسبت به قبل پیدا کند. اما گوگل هر نوع بازدیدی را مناسب نمی داند. مهم ترین گزینه برای گوگل بانس ریت است.

 

Bounce rate چیست ؟

بانس ریت یا نرخ پرش درصد غیر مفید بودن سایت را مشخص می کند. هرچه درصد بانس ریت سایت یا صفحه شما به ۱ نزدیک تر باشد نشان از آن است که سایت شما برای کاربر مفید بوده است. میزان زمان ماندگاری کاربر در صفحه و یا دیدن میانگین تعداد بازدید از صفحات از اصلی ترین فاکتور های تعیین بانس ریت هستند.

سرعت لود سایت و UX و UI مناسب نیز می تواند بر ماندگاری کاربر در سایت و دیدن صفحات بیشتر توسط کاربران تاثیر گذار باشند. در نتیجه این موارد برای بهتر شدن جایگاه سایت شما در شبکه های اجتماعی تاثیر گذار است.

 

منبع بازدید ها کجاست ؟

مهم تر از بانس ریت تعداد بازدیدکنندگان است و این که این بازدیدکنندگان از چه سایتی آمده اند. اگر سایت شما از سایت های پرمخاطب و معتبر بازدیدکننده داشته باشد گوگل نیز به شما همیت بیشتر خواهد داد و جایگاه شما را در نتایج بهتر خواهد کرد. یکی از بهترین منابع بازدیدکنندگان شبکه های اجتماعی هستند. اگر سایت شما از شبکه های اجتماعی ورودی داشته باشد جایگاه شما در گوگل بسیار بهتر خواهد شد.

 

محتوا پادشاه است

پیش بینی شده در آپدیت جدید گوگل در سال ۲۰۲۱ به محتوا اهمیت بیشتری داده شده باشد. در سال های اخیر گوگل هر ساله اهمیت محتوای با کیفیت را بیشتر کرده است. با توجه به قوانین مربوط به بازدید و بانس ریت اگر محتوا با کیفیت تولید شود هم کاربران و بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جلب می کند و هم باعث چرخش بیشتر کاربر در سایت برای مطالعه محتوا می شود و هم کاربران برای مطالعه در سایت زمان بیشتری را سپری می کنند. پس محتوای با کیفیت می تواند رشد شما را در گوگل به صورت چشم گیری رشد دهد.

البته داشتن صفحات و عنوان های بیشتر شانس شما را برای دیده شدن بالاتر می برد. اما باید توجه داشت تولید صفحات بیش از اندازه نیز می تواند در ایندکس آنها برای شما مشکل ایجاد کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.