پوشه یا ساب دامنه ؟ کدام برای سئو بهتر است ؟

بسیاری از من سوال می کنند که پوشه برای سئو بهتر است یا ساب دامنه ؟ در این مقاله قصد دارم این موضوع را به صورت کامل برای شما توضیح دهم. گوگل ساب دامنه را سایتی مستقل از سایت اصلی می داند اما زیر پوشه ها را بخشی از سایت اصلی تلقی می کند. پس اگر تمایل دارید صفحات قدرتمند تری داشته باشید زیرشاخه ها یا پوشه بسیار بهتر از ساب دامنه ها هستند.

 

آیا ساب دامنه هیچ ارثی از دامنه اصلی نمی برند ؟

جان مولر یکی از مدیران ارشد گوگل مدعی است که ساب دامنه باید سایت مپ جداگانه ای در سرچ کنسول داشته باشد و گوگل آن را یک سایت جاگانه میشناسد. تجربه نشان می دهد تا ساب دامنه در هیچ کجای وب لینک نشده باشند ربات های موتورهای جستجو در آن خزش نمی کنند.برای ثابت کردن این موضوع کافیست از یک سرویس دهنده وبلاگ قوی یه وبلاگ جدید تهیه کنید و ببینید که هیچ ورودی از گوگل نخواهد داشت.ساب دامنه ها در گذشته بخشی از قدرت دامنه را به خود میگرفتند اما چند سالی است که دیگر هیچ تاثیری مثبتی از دامنه اصلی دریافت نمی کنند.

 

اما آیا دامنه اصلی هیچ تاثیری بر ساب دامنه ها ندارد ؟

می توان گفت ساب دامنه هیچ تاثیر مثبتی از دامنه اصلی نمی برد اما برخی از جریمه هایی که برای کل دامنه هستند بروی ساب دامنه ها هم تاثیر خواهند داشت. اگر سایتی در گوگل محدود شود ساب دامنه های آن نیز محدود خواهند شد. البته این شامل همه جریمه ها نخواهد شد.

 

پوشه ها به صورت کامل از قدرت دامنه استفاده می کنند اما ساب دامنه در جریمه ها شریک است و در سود هیچ شراکتی نخواهد داشت

اگر صفحاتی دارید که تمایل ندارید در گوگل دیده شود در ساب دامنه ایجاد و آن را noindex کنید. این کار معمولا برای حساب های کاربری و یا پنل های پشتیبانی کاربرد دارد. اگر سایت شما دارای چند زبان است بهتر از از زیرشاخه یا همان پوشه استفاده کنید.

برای مثال :

saeedshojaee.ir/en

اگر بروی هر زیر شاخه یک وردپرس جدید نصب می کنید نیاز است سایت مپ مستقل آن را در سرچ کنسول ثبت کنید. شما می توانید در یک حساب سرچ کنسول چندین سایت مپ داشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.