آموزش پرسنل ، واجب و ضروری

امروزه بسیاری از شرکت ها و سازمان های بزرگ و متوسط برنامه ای برای آموزش پرسنل خود ندارند. آموزش پرسنل نه تنها برای شرکت های بزرگ و متوسط ضروریست بلکه برای شرکت های نوپا هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر شما صاحب یک مغازه کوچک هستید و یک فروشنده یا یک نیروی خدماتی دارید هم باید حتما به آموزش آن ها توجه کنید. چرا که آموزش پرسنل باعث ارتقا کسب و کار شما می شود و پرسنل آموزش دیده می توانند تاثیر بسیار چشم گیری بر مشتری مداری شما داشته باشند و این مشتری مداریست که باعث افزایش درآمد شما می شود.

حال که با بررسی و تفکر دقیق تر در مورد یک مثال کوچک درباره آموزش پرسنل یک مغازه می توانیم تاثیر چشم گیری حس کنیم خودتان بررسی کنید که آموزش پرسنل در یک سازمان بزرگ یا متوسط چه تاثیر چشم گیری خواهد داشت.

شاید برای شما هم سوال شود که چگونه می توان به پرسنل یک سامان بزرگ به صورت دائمی آموزش داد ؟ این بسیار ساده است. داشتن واحدی به نام واحد آموزش می تواند مطالب مرتبط با هر دپارتمان را تهیه و طبقه بندی کرده و در اختیار آن واحد و پرسنل مرتبط با آن محتوای آموزشی قرار دهد.

داشتن رویدادهای آموزشی به صورت هفتگی یا ماهیانه برای هر دپارتمان نیز می تواند بسیار موثر باشد.

اما متاسفانه بسیاری از سازمان های بزرگ و یا متوسط هزینه کردن برای آموزش پرسنل را برای خود گران می پندارند و بسیار محدود به آموزش می پردازند و یا کلا به آموزش بها نمی دهند. در صورتی که آموزش می تواند درآمد سازمان را تا دو یا چند برابر افزایش دهد.

در برخی از سامان های موفق و یا برندهای بنام می توانید شاهد آموزش های دوره ای و یا ضمن خدمت باشید و یا حتی در شروع به کار پرسنل یک دوره آموزشی را برای استخدام طی می کنند. اگر کمی با دقت به موضوع نگاه کنید این سرمایه انسانی آموزش دیده یکی از حسن های آن برند و در برخی موارد عامل رشد آن برند به شمار می آید.

اگر برای آموزش پرسنل خود هنوز هیچ اقدامی نکرده اید و یا فکر می کنید که اقدامات شما کافی نبوده زمان را از دست ندهید و از همین امروز آموزش پرسنل را شروع کنید. برای شروع ابتدا یک تقویم آموزشی برای هر یک از دپارتمان ها یا پرسنل خود تهیه کنید و براساس نیاز اقدام به تامین اساتید و یا جزوان و دیتاهای مورد نیاز نمایید. اگر مدیر یک شرکت یا سازمان متوسط و بزرگ هستید و دپارتمان آموزش دارید جلسات خود را با این واحد بیشتر کنید و به آنها نگاه ویژه ای داشته باشید و نیاز های آموزشی سازمان خود را در با قدرت پیش ببرید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.