از بی برقی تا کارخانه های ارز دیجیتال + راه کار

بی برقی امروز به یک مشکل ملی تبدیل شده است و صنعت پولساز ارز دیجیتال را دچار مشکلاتی کرده است تا جایی که رئیس جمهور مطابق با قانون تا زمان رفع مشکل کمبود برق ( آخر شهریور ۱۴۰۰ ) فعالیت تمام مزرعه های ارز دیجیتال را ممنوع اعلام کرد.

اما راهکار رفع این بحران برای صاحبان مزرعه های بیت کوین چیست ؟ باید ۶ ماه پولساز تعطیل باشند ؟

قطعا در هر بحرانی یک راهکاری وجود دارد و اینجا راهکار تولید برق است. اگر توان تولید برق داشته باشید هیچ ممنوعیتی برای شما وجود نخواهد داشت. اما چطور می توان مشکل تولید برق را رفع کرد ؟

در کشور ما و در ایام تابستانی در بیشتر مناطق کشور و بیشتر ساعات روز نور خورشید بر زمین می تابد تا جایی که می توان ایران را به بهشت تولید انرژی خورشید معرفی کرد. خیلی کوتاه شما می توانید با یک جستجو ساده در گوگل با یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات نیروگاه خورشیدی تماس بگیرید و میزان برق مورد نیازتان را اعلام کنید و در کمتر از چند روز صاحب یک مرکز تولید برق خورشیدی برای تولید ارز دیجیتال شوید.

این کار برای شما چند حسن دارد که مهمترین آن این است که در حال حاضر کسب و کارتان تعطیل نخواهد شد. حسن بعدی که این کار دارد این است که دیگر نیازی به پرداخت هزینه برق که اصلی ترین هزینه مزرعه های ارز دیجیتال است ندارید. همچنین در صورتی که برق مورد نیازتان تامین شد می توانید مازاد آن را به شبکه برق کشور (شرکت توانیر) با قیمت برق بین المللی به فروش برسانید.

چرا از موتور برق استفاده نکنیم ؟

خیلی ها پیشنهاد می کنند از موتور برق استفاده کنید که شاید تجهیزات ارزان تری به نظر برسد ولی چند مشکل اساسی دارد. اول این که استفاده از موتور برق نیاز به سوخت های فسیلی دارد (بنزین یا گازوئیل ) که با قیمت های امروز پول یک ماه این سوخت با تجهیزات خورشیدی برابر است. از طرفی این حجم از سوزاندن سوخت سازمان های محیط زیستی را مجبور به ممنوع کردن از این سیستم می کند و ممکن است مجددا به محدودیت های قانونی بر بخورید. و سم این که برق مازاد را نمی توانید به شبکه برق کشور به فروش برسانید چرا که شرکت توانید فقط برقی را خریداری می کند که از انرژی های تجدید پذیر تولید شده باشد.

روش های تولید برق مختلف دیگری هم وجود دارد که شاید تنها برای بخشی از کشور ما مناسب باشد.

مثل استفاده از باد برای تولید برق و….

خیلی از صاحبان مزرعه های ارز دیجیتال در کنار کارشان به تولید برق هم اشتغال دارند که در میان مدت و بلند مدت بسیار برای آنها به صرفه و سود ده است. امروزه با محدود شدن تولید برق توسط نیروگاه های آبی و فسیلی استفاده از انرژی خورشیدی یک روش معقول و مناسب است و سازمان های مختلف از این حرکت پسندیده حمایت می کنند.

برخی از سرمایه گذاران که ترس ورود به بازار مبهم ارزهای دیجیتال را دارند امروز می توانند به تولید برق خورشیدی بپردازند و برای تضمین آینده کاری خود و سرمایه ای که دارند شرکت توانیر اعلام کرده است که قرارداد های ۲۰ ساله با آنها منعقد می کنند.

بهتر است ایستگاه خود را در نزدیکی یک شهرک صنعتی بنا کنید تا در صورت لزوم بتوانید به صنایع برق بفروشید و نیازی به قرارداد های دولتی نداشته باشید. بسیار از صنایع امروز از کمبود برق رنج می برند و دچار مشکل شده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.